9

Tuunikala takokausikesed

uunikalakonserv takokaussidega

Kiire ja lihtne valmistada koos pere või sõpradega õhtusöögiks. Koos valmistades ja pärast ühiselt süües on tore koos aega veeta.

Koostisosad

1 tuunikalakonserv tomatis
2 küüslauguküünt
pipart
1 pakk takokausikesi
1 paprika
värsket kurki
pakk salatisegu (rukola, lehtsalatid)
pakk kirsstomateid
20% hapukoort
soola
pipart

Valmistamine

Kalla tuunikalakonserv kaussi. Puhasta küüslauk. Purusta küüslauk tuunikalakonservi juurde. Sega ja maitsesta pipraga. Pese puhtaks: tomatid, kurk, paprika. Haki kõik tomatid, kurk, paprika kuubikuteks. Pane kõik hakitud kuubikud eraldi kaussidesse. Sega ja maitsesta hapukoor soola ja pipraga eraldi kausis. Loputa sõelal salatilehtede segu. Võta takokausike, aseta kõige alla salatisegu, siis endale meelepärane (kurk, tomat või paprika). Lisa juurde tuunikala ja peale veidi kastet. Head isu!

Selle kalaroa lugu

Ristiku Põhikooli 8b klassi poisid soovisid koos teha ka ja täita takokausikesi. Kuid kahjuks Covidi viirus on pidevalt takistanud seda. Kuid õnneks sellel nädalal õnnestus kolmel 8b poisil kokku saada ja ühendada kala ning takod. Koos toreda pisikese seltskonnaga ühiselt head toitu valmistades ja pärast seda ühiselt nautides.

Kalatoitude retseptid

Võrgud juba vees, aga retsept valimata? Leia maitsvaid ja huvitavaid kalaroogasid lõunaks, õhtusöögiks või suuremaks pidustuseks!