Kõik uudised

Värske tuulehaug ootab

Tuulekala, tuulehaug ja nokahaug. Heal kalal mitu nime. Just nüüd on seesama hea kala saadaval erinevates kalasadamates Pärnu- ja Hiiumaal. Tuulehaug saabub meie vetesse vaid kord aastas – just praegu, kui on kudemise aeg. Kasuta võimalust, leia endale lähim sadam ja söö oma kalaisu täis!

Loe rohkem

Leia oma kohalik kalamees!

Mida teha, kui soovid osta värsket, suitsutatud või töödeldud kala, aga sa ei tunne ühtegi kalameest? Väga lihtne! Pöördu julgelt oma kalanduspiirkonna kaluri poole, kelle kontakti leiad Kalanduse Teabekeskuse infolehelt.

Loe edasi

Lindi lapsed koostasid retseptiraamatu

Lindi lastead-algkool andis välja laste kalatoitude retseptiraamatu “Täna sööme kala”. Kõik retseptid on laste enda poolt tehtud, oma kätega raamatusse kirjutatud ning road katsetatud ja järele proovitud. Retseptiraamat on ainulaadne, selle eksemplare on vaid piiratud koguses. Lisaks retseptidele leiab raamatust ka lõbusaid seltskondlikke kalamänge.

Loe edasi

Läheb haugimiseks!

1.mail algas haugipüügi hooaeg. See tähendab, et nüüd võib haugi püüda nii merest kui ka sisevetest. Eelmisel aastal püüdsid harrastuskalastajad õngpüünistega hinnanguliselt kokku 656 tonni haugi, mis teeb temast harrastuskalurite seas enimpüütud kala. Populaarsuselt järgnevad haugile ahven, särg ja latikas.

Loe edasi

Kutse tindile

Värske meritint on paljude pärnakate jaoks kultuskala staatuses. Nimelt elutseb see hõbedaste külgedega piklik kala enamasti vaid Pärnu lahes ning on püütav ainult kevaditi. Seda enam tasub kõigil kalasõpradel praegu võimalust kasutada ja värsket meritinti proovida!

Loe edasi

Räimepüügihooaeg lõppes ja kestab edasi

Sa lugesid õigesti. Ehkki räägitakse, et räimepüügihooaeg on lõppenud, siis samal ajal võib kuulda, kuidas tuttavad kalamehed naasevad koju värske saagiga. Mis lugu selle räimehooajaga siis täpsemalt on?

Loe edasi

Valiti välja Aasta Parim Kalatoode!

Eesti Toiduainetööstuse Liit korraldab igal aastal konkurssi „Eesti Parim Toiduaine“, mille eesmärgiks on tutvustada tarbijatele uusi tooteid ning innustada tootjaid tegelema tootearendusega. Alati on ju tore leida poelettidelt uusi põnevaid maitseelamusi, mida sa isegi ei osanud ette teada, et tahad!

Loe edasi

Kala nautimine on lihtne!

Ei ole välistatud, et argipäeval või nädalavahetusel tuleb nii mõnelgi pähe mõte “Läheks täna restorani”. Ideena tore küll, ent kaardid tuleb hetkel veidi ümber mängida. Mida teha ajahetkel, mil restoranides vaikib jutusumin ning kahvlite-nugade klõbin?

Loe edasi

Varsti selgub 2020 aasta kalandustegu! Hääleta oma lemmiku poolt

Kalanduse teabekeskus kuulutas 15. märtsil välja konkursi „Aasta kalandustegu 2020“ ja konkursile laekus 25 omanäolist kandidaati. Žürii valis esitatud ideede seast välja kümme märkimisväärsemat kalandustegu, mis nüüd jätkavad võistlemist aasta kalandusteo rahva lemmiku tiitli nimel.

Loe edasi