Nädalavahetusel leiab Peipsi järvel aset ajalooline KALAKÜLA

Kasepää (Jõgevamaa)- Peipsi järve jääl
Nädalavahetusel leiab Peipsi järvel aset ajalooline KALAKÜLA

Ajalooliselt kogunesid Peipsi kalamehed talviti nädalateks järvele, kuhu moodustati nn kalatänavad või kalakülad. Seal võeti päevakorda kõik kalaga seonduv ja veedeti koos mõnusalt aega. Traditsiooni hoitakse au sees ka nüüd 5. ja 6. märtsil.

4. märtsil püstitatakse Peipsi järvele telklinnak, kuhu asutatakse kaheks päevaks ajalooline KALAKÜLA. Mõnusal koosviibimisel püütakse kala, tutvustatakse erinevaid püügivahendeid ja -nippe, näidatakse ajaloolist ööbimise kõda Peipsil ning toimuvad isegi iglu töötoad. Igas korralikus külas peab olema ka kõrts, mida esindab kalakülas juba kaks aastat Tartus lumebaari pidanud ULA baar. Kui külm poeb kontidesse, on võimalik end soojendada saunas.

Kalaküla korraldavad Peipsimaa Kogukonnaköök MTÜ ja Rakke Kalaspordiklubi MTÜ koostöös Peipsi Harrastuskalastajate Klubiga. Kalaküla toetavad Leader Eesti ja Jõgevamaa Koostöökoda. Täpsemat infot leiab Kalaküla Peipsi Järvel (2022) ürituse Facebooki lehelt: https://fb.me/e/1fKSmqwxW

Artikkel on refereeritud MTÜ Peipsimaa Kogukonnaköök pressiteatest.

Vaata sündmuse kodulehte

Kalatoitude retseptid

Võrgud juba vees, aga retsept valimata? Leia maitsvaid ja huvitavaid kalaroogasid lõunaks, õhtusöögiks või suuremaks pidustuseks!